Zarobić na odsetkach

Zdarzyło Ci się kiedyś marzyć o tym, co można zrobić z milionem złotych, wygranym na loterii? Ha, komu się nie zdarzyło, prawda? Pamiętasz swoje pomysły? Z pewnością wśród znajomych pojawiały się również plany wpłacenia połowy wygranej do banku i życia z odsetek, bo chociaż banki oferują oprocentowanie na relatywnie niskim poziomie, można by z powodzeniem z tego żyć, a do tego ta fantastyczna wizja wolności od wstawania co rano. Ehh…


	143114447_50b007fff9

Tymczasem, muszę niestety zabić Twoje marzenia podatkiem, który nazywa się inflacja i niezwykle często jest przez ludzi ignorowany, choć jest on być może najistotniejszym aspektem ekonomii państwa. Inflacja wynosi w naszym kraju plus minus 5 %, czyli tyle, ile potencjalnie można na lokacie zarobić.

Wynika z tego, że żadne konto oszczędnościowe ani żadna lokata nie da nam szansy na życie z odsetek. Jedyna możliwość, to indywidualne negocjowanie z bankiem lub funduszem inwestycyjnym, ale do tego potrzeba naprawdę bajońskich sum, o których wolę nawet nie marzyć. Zarabianie na odsetkach odłóżmy więc na półkę, pamiętaj jednak, że największe pieniądze można zdobyć, stąpając twardo po ziemi, a nie bujając w obłokach.