Zarabianie w Internecie na poważnie

Fikcją jest, że Internet to automat do zarabiania pieniędzy. Większość z nas doskonale wie, że na każdą pojedynczą złotówkę trzeba zapracować, oferując innym swoje umiejętności, wiedzę i czas. Niemniej, zarabianie pieniędzy, nie dysponując ani wiedzą, ani doświadczeniem, jeszcze nigdy nie było tak proste, jak w epoce Internetu.


	4576687797_afb9c3a0e6

Poważne zarabianie w Internecie, to przede wszystkim sprzedaż bezpośrednia, reklama i różnego typu usługi nowych technologii. Nie bez przyczyny archetypem freelancera jest samodzielny grafik, który korzystając ze swoich nieprzeciętnych umiejętności i bawiąc się swoją pracą potrafi zarobić równowartość średniej krajowej. Internet promuje bowiem osoby nie tyle pracujące bez kontaktu z innymi, co potrafiące samodzielnie rozwiązywać problemy.

Wspomniałem już, że internauci-przedsiębiorcy zarabiają głównie na reklamie i nie ma się co dziwić, bo stworzenie sklepu internetowego, mimo iż proste technicznie, wymaga sporej wiedzy handlowej. I nie chodzi tu wyłącznie o promocję sklepu i produktów, ale też o dobór asortymentu i walkę z wszechobecną konkurencją.

Z reklamą jest zupełnie inaczej, gdyż dajmy na to prowadząc własnego bloga lub stronę internetową, najczęściej korzystamy z systemów reklamowych, dzięki czemu to reklamodawcy szukają nas, a my zajmujemy się tylko jakością naszej witryny i prezentowanych w niej treści.

Reklama to jednak nie wszystko. Zainteresowani wiedzą, że Internet to również świat usług telekomunikacyjnych i technologicznych, ale też tych prostych, które może wykonać każdy. Mowa tu przede wszystkim o wszelkiego rodzaju zleceniach związanych z SEO.


	6355360253_30e095425d

Pozycjonowanie ma bowiem to do siebie, że nie wymaga specjalnych umiejętności, a raczej ogromnej samodyscypliny i ambicji. Możemy więc, nie dysponując kompletnie żadną wiedzą, zarobić co najmniej 10 zł za godzinę, pisząc teksty dla wyszukiwarek.

Warto zaznaczyć, że większość zleceń wykonywanych przez internautów dla internautów, ma związek z podwykonawstwem. Bardzo rzadko będziemy mogli stworzyć coś, czym będzie można się później pochwalić, niemniej jednak będziemy mieli co pokazać znajomym – zarobione pieniądze. Słowem – form zarabiania w sieci jest wiele i naprawdę można to robić na poważnie i na dużą skalę.