Zarabiaj na tym, co lubisz

Na podstawie różnego rodzaju ankiet utrwalił się obraz Polaka, który nie cierpi ani swojej pracy, ani swojej teściowej i nie ma żadnych marzeń, poza nowym szybkim samochodem. Wiemy, że stereotypy krzywdzą, a wśród nas znajdą się miliony osób ambitnych, które pragną nie tylko zarabiać dużo i żyć dostatnio, ale też spełniać się w życiu osobistym i realizować swoje pasje. A gdyby tak połączyć wszystko razem?


	143114447_50b007fff9

Zdaję sobie sprawę, że praca, która ma związek z hobby, to często utopia, ale przecież każdy z nas ma więcej niż jedno zainteresowanie. Przede wszystkim zauważmy, że nie mówimy tutaj wyłącznie o pracy pełnowymiarowej w charakterze „widza telewizyjnego”.

Jasne jest, że aby zarabiać, trzeba pracować. Dlaczego jednak nie zarabiać na tym, co lubimy robić najbardziej? Wśród nas znajdzie się pewnie wielu gitarzystów, którzy lubią od czasu do czasu nagrać jakąś piosenkę i opublikować ją na Youtube. Pytanie, czemu nie założą sobie przy tym konta AdSense, aby reklamy wyświetlane przy ich filmikach zarabiały pieniądze?

Nie są to co prawda kokosy, warto jednak czuć że jest się komuś potrzebny, a poza tym, zarabiając pieniądze na pasji, moglibyśmy w końcu pochwalić się, że jesteśmy zawodowymi gitarzystami 😉 Nawiasem pisząc, pieniądze zarobione w ten sposób są też pewnego rodzaju usprawiedliwieniem dla osób, które zbyt dużo czasu spędzają na realizacji swojej pasji.

Co więcej, zarabianie na własnych zainteresowaniach wcale nie musi być trudne, a czynić to można nie tylko w Internecie, chociaż tam jest to bez wątpienia najprostsze. Internet w ogóle jest dla pasjonatów i hobbystów szansą bez precedensu. Dzisiaj każdy może założyć bloga, sprzedawać miejsce reklamowe i zarabiać na własnych zainteresowaniach.

Zresztą, założę się że doskonale wiesz jak zarabiać pieniądze dzięki swojej pasji. Opisy książek i ich recenzje lub sprzedaż ręcznie wykonanych kolczyków, to tylko dwa z niezliczonej liczby pomysłów, które możesz zrealizować dzięki Internetowi.

Jak widzisz, praca wcale nie musi być nieprzyjemna. Wręcz przeciwnie, może prowadzić do wielu przygód, będąc jednocześnie ciekawa i interesująca. Życzę Ci, aby Twoja praca była jedną z tych, których ludzie nie chcą zostawiać ani dla pieniędzy, ani dla emerytury.