Zadbaj o swoje oszczędności

Społeczny sprzeciw przeciwko rozmowom o pieniądzach istnieje w Polsce od lat. Już jako dzieciom wpajano nam, że o kwestiach finansowych nie rozmawia się z babcią, ani przy obiedzie, że pieniądze to nie temat do rozmowy towarzyskiej ani rodzinnej i w ogóle powinniśmy go unikać.


	4576687797_afb9c3a0e6

Tymczasem, już jako dorośli, możemy zarówno na swoim przykładzie, jak i w otaczającej nas rzeczywistości, zaobserwować jakie efekty niesie za sobą zaniechanie jakiejkolwiek edukacji finansowej. Prowadzi to nie tylko do nieporadności człowieka wobec rzeczywistości, ale też do ogólnego braku wiedzy ekonomicznej i politycznej społeczeństwa.

Całe szczęście, że na naukę nigdy nie jest za późno, a braki w wiedzy można, dzięki Internetowi, bardzo szybko nadrobić. Tym, od czego warto zacząć, są własne oszczędności, w szczególności, jeśli nie jest ich zbyt wiele.

Jak to zrobić? Po prostu sprawdź, czy Twoje konto osobiste albo lokata nadal oferują Ci tak atrakcyjne warunki, jak w momencie podpisywania umowy. Być może Twoje konto oszczędnościowe jest daleko poza rynkową czołówką? A może lokata, którą założyłeś, kapitalizuje odsetki zaledwie raz w roku?

Sprawdź to, a być może zrozumiesz, dlaczego nie masz tak wiele, jak mógłbyś mieć. Kto wie, może to będzie Twój pierwszy krok do realnych, dużych pieniędzy?