Zabójcze nagłówki i tytuły

Tym, co przyciąga uwagę internauty, jest tytuł. Na jego podstawie Twój przyszły czytelnik wyobraża sobie cały artykuł i na jego podstawie decyduje, czy warto Twoją stronę w ogóle odwiedzić. Internauci nie mają bowiem czasu do stracenia i nie przeczytają ani zdania, jeśli tytuł nie zaciągnie ich za rękę do pierwszego akapitu. Nagłówki są więc kluczem do popularności. Pytanie tylko, jak je pisać?


	5454805481_2992ab259e

Mówi się, że pisanie felietonu, to w połowie tworzenie treści, a w drugiej połowie – wymyślanie tytułu. Z pewnością dobrą praktyką jest wypisać tytułów kilkanaście i dopiero wtedy wybrać właściwy. Warto też najpierw napisać o czym będzie artykuł, dopiero potem, kiedy będzie już skończony, stworzyć do niego skuteczny nagłówek.

Technicznie rzecz biorąc, warto pisać tytuły proste i krótkie, ale bez przesady – minimum 3 słowa, inaczej wygląda to nienaturalnie. Dobrą praktyką jest stosowanie powtórzeń i aliteracji. Nie należy bać się celowo popełnionych błędów ortograficznych i neologizmów, które mogą zaciekawić potencjalnego odbiorcę. Warto pisać jasno i ciekawie i w ogóle stosować wszelkie normy dobrego pisania.