Wybieramy konto w banku

Konto osobiste, to usługa bez której nie da się żyć ani wygodnie, ani szybko, a tego od nas dzisiejsza rzeczywistość wymaga. Precedensem jest, że często wybór konta w banku jest jedynym tego typu wyborem przez całe nasze życie, gdyż jest to produkt na tyle tani, iż nawet najdroższe nie robi na nas zbytniego wrażenia.


	4576687797_afb9c3a0e6

Często więc okazuje się, że w kilka lat po podpisaniu umowy, nasze konto nie jest już konkurencyjne wobec ofert innych banków, nie tracimy jednak na tyle dużo, żeby było warto zwrócić na ten problem swoją uwagę. Tymczasem, jeśli dobrze się zastanowić, często można dojść do wniosku, że ewentualne korzyści na przykład z wyższego oprocentowania, byłyby tak duże, że warto podjąć wyzwanie i zmienić usługodawcę.

Czym się wówczas kierować? Przede wszystkim zwrócić uwagę na wspomniane oprocentowanie, przejrzeć umowę o konto oszczędnościowe, zobaczyć czy lokata i forma dostępu przez Internet nam odpowiada. Szczególnie warto przyjrzeć się kosztom i cennikowi za operacje finansowe. Ważna jest też obsługa klienta, dostęp do bankomatów i oddziałów. Czasem też warto zwrócić uwagę na banki internetowe. Być może to jest rozwiązanie dla Ciebie?