Wady i zalety pożyczonych pieniędzy

Nie sposób przyznać, że pożyczanie pieniędzy jest społecznie akceptowalnym i rozumianym procesem. Wręcz przeciwnie, jest to jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów, nawet w świecie finansów, w którym nic nie jest jasne i każdy zysk jest stratą dla kogoś innego.


	4576687797_afb9c3a0e6

Co prawda, biorąc na przykład kredyt albo pożyczkę, możemy być pewni, że dostając konkretną kwotę pieniędzy, jesteśmy w stanie rywalizować jak równy z równym z innymi, większymi przedsiębiorstwami. Kredyt jest więc także szansą na spełnienie swoich marzeń, zwłaszcza w świecie, w którym wszystko jest drogie i właściwie większość marzeń spełnia się na kredyt.

Z drugiej strony, kredyt to również ogromne ryzyko, nie każda inwestycja jest przecież dochodowa. Poza tym, kredyt bardzo dużo kosztuje, wobec tego jest to decyzja nie tylko ryzykowna, ale też z założenie nieopłacalna i trzeba poświęcić wiele pracy, aby uczynić ją efektywną.

Poza tym, biorąc kredyt, wiele dróg staje się dla nas na nowo otwartych. Po takiej decyzji wiele zależy bezpośrednio od nas, niemniej jednak wymaga to konsekwencji i szczegółowego planu działania, który trzeba mieć.