W poszukiwaniu motywacji

Każdy z nas ma od czasu do czasu wrażenie, że cała ta ciężka praca jest nikomu niepotrzebna. Jakże często wywołuje to w nas uczucie znudzenia i chęć odpoczynku za wszelką cenę. Z drugiej strony, wciąż zdajemy sobie sprawę, że nasze obowiązki muszą być wypełnione i tu pojawia się poważny kłopot. Jak go rozwiązać?


	3660224332_8478705da7

Jednym z najbardziej przydatnych terminów, które można znaleźć w książkach i artykułach z serii „Rozwój osobisty i inne”, jest motywacja. Można ją osiągnąć na wiele sposobów, wiele jest również sytuacji, w których się ona przydaje. Jedno jest pewne: warto zadbać o swój rozwój osobisty, aby z motywacją problemów nie mieć.

Jednym z najlepszych pomysłów na wrócenie sobie chęci do pracy, jest wizualizacja celu, czyli wyobrażenie sobie go albo nawet narysowanie. Tym bowiem, co ciągnie nas do pracy, jest obietnica zysku w takiej lub innej formie. Trzeba z tego naturalnego pragnienia korzystać, biorąc z niego to, co najlepsze i dzięki niemu realizować swoje ukryte cele.

W chwilach znudzenia i zmęczenia, przypomnij sobie o wizualizacji celu i natychmiast wracaj do pracy. Doceń też rozwój osobisty, który tak często daje nam możliwość zmiany naszego życia na lepsze.