Skuteczna reklama w sieci

Najlepsza reklama, to taka, która wcale jak reklama nie wygląda. Właśnie dlatego kończą się bezpowrotnie kampanie na bazie wielkich banerów i wyskakujących okienek, które budzą nie zainteresowanie, acz – irytację i zdenerwowanie.


	4189301060_b97514bca5

Dzisiaj, reklama w Internecie, to przede wszystkim pozycjonowanie w wyszukiwarkach, artykuły sponsorowane i inne, subtelne formy przyciągania zainteresowanych klientów, którzy realnie rozważają zakup promowanego produktu.

Nikogo nie stać bowiem na wielkie kampanie, kierowane do milionów ludzi, takie jak reklama telewizyjna. W Internecie liczy się target, nie sztuką jest bowiem pokazać plakat setkom osób, sztuką jest pokazać go tylko osobom zainteresowanym tematem.

Dobra reklama charakteryzuje się bowiem wysokim współczynnikiem konwersji, czyli w praktyce wzrostem sprzedaży. Reklama Twojej firmy, tudzież witryny, nie powinna być więc zakrojona na wielką skalę. Wręcz przeciwnie, każda reklama, także i Twoja, powinna trafiać wyłącznie do osób, które naprawdę kupią Twój produkt.

Jeżeli więc ktoś zaproponuje Ci wybór, pomiędzy artykułem sponsorowanym i banerem na dużym portalu, nie wahaj się. Reklama w branżowym czasopiśmie lub na blogu przyniesie Ci mniej potencjalnych klientów, ale więcej realnych kupujących.