Rozmowa o pracę – jak się przygotować?

W większości przypadków, aby dostać wymarzoną pracę, a nawet objąć tymczasowe stanowisko, musimy przejść rozmowę kwalifikacyjną, która będzie dla naszego nowego szefa wyznacznikiem naszych umiejętności i doświadczenia.


	5454805481_2992ab259e

Rozmowa taka, to jedno z najważniejszych wydarzeń dla człowieka, któremu praca jest naprawdę potrzebna. Zwłaszcza, jeśli jest to praca marzeń lub chociaż jedna z tych, którymi chcielibyśmy się zajmować. Problem w tym, że do takiej rozmowy nie można podejść z marszu i trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Jak to zrobić?

Przede wszystkim, warto przygotować sobie wstępne odpowiedzi na pytania, które mogą być podczas takiej  rozmowy zadane. Na przykład, jeśli nowa praca będzie wymagać od nas odpowiedzialności i kreatywności, możemy się spodziewać, że pracodawca zapyta nas jak zachowalibyśmy się w takiej a takiej sytuacji.

Co więcej, warto zapoznać się z przykładowymi scenariuszami takich rozmów oraz zdobyć informacje o firmie, która oferuje nam pracę, dzięki czemu wypadniemy przed przyszłym szefem profesjonalnie i nie będziemy zachowywać się niepewnie, kiedy zapyta nas o szczegóły z branży.