Rola dźwięku w reklamach wideo

Zastanawiające, że od kilkunastu lat oglądania telewizji, chyba ani razu nie spotkaliśmy się z reklamą pozbawioną w ogóle odzwierciedlenia w formie audio. Zdarzały się reklamy bez obrazu, wypełnione czarnym tuszem tło, a nawet proste do bólu animacje, ale brak dźwięku?


	143114447_50b007fff9

Jest to niezwykle ciekawe zjawisko, zwłaszcza że reklama telewizyjna opiera się przecież przede wszystkim na obrazie. Czyżby specjaliści od marketingu wiedzieli, że przerwa na reklamę spędzana jest przez nas w kuchni lub w łazience?

Co więcej, reklama nie tylko obfituje w dźwięk, jest nim wręcz przesycona i ma on za zadanie zwrócić uwagę czytelnika. Dopóki nie doczekamy się spotów zapachowych, jesteśmy zmuszeni do ciągłego wsłuchiwania się w melodie pop, a nawet adaptacje muzyki klasycznej.

Co ciekawe, reklama jest dla wielu z nas prawdopodobnie jedynym miejscem, w którym doświadczamy muzyki poważnej, choć wcale nie zdajemy sobie z tego sprawy. Wiele jest bowiem wideo, w których tle płynie muzyka klasyczna, choć sami o tym nie wiemy. Nie sposób się przed tym ukryć, a reklama będzie niestety z biegiem czasu coraz głośniejsza.