Reklama i marketing w małej firmie

Każdy biznes potrzebuje klientów, a sztuka ich zdobywania to jedna z najważniejszych umiejętności sprawnego przedsiębiorcy. Niewiele jest firm, które prowadzą swoją działalność w oparciu o stałych klientów, w większości przedsiębiorstw potrzebna jest reklama.


	143114447_50b007fff9

Reklama sama w sobie, mimo że znienawidzona przez klientów, działa na ich podświadomość, dzięki czemu zarówno nazwy firm, produktów, jak i usług, zostają w ludzkiej głowie i pozwalają o sobie przypomnieć, kiedy będą mu potrzebne.

Dobra reklama, zwłaszcza w małej firmie, opiera się przede wszystkim na odpowiedniej jakości usług, a przez to na tak zwanym marketingu wirusowym. Ta skomplikowana nazwa niesie w sobie prostą ideę, według której dobre usługi i produkty są polecane przez samych klientów.

Dzięki temu nasza firma będzie rozwijać się niemal za darmo, z reklama będzie względnie tania i będzie dawała nam nowych i nowych klientów, a my będziemy zarabiać. Warto o tym pamiętać zwłaszcza dziś, kiedy reklama kojarzy się raczej z wielkim plakatem, którego nikt nie lubi i który przekonuje raczej do odwrócenia wzroku, niż kupna proszka do prania.