Praca w domu

Przeważająca większość z nas niczego nie pragnie tak bardzo, jak długiego urlopu od swojej niewdzięcznej pracy. To smutne, że przeciętny pracownik nigdy nie opuszcza swojego stanowiska z uśmiechem na ustach, a praca kojarzy mu się raczej z obowiązkiem, niż z przyjemnością.


	4189301060_b97514bca5

Być może właśnie dlatego praca w domu jest traktowana raczej jako niespełnione marzenie, niż realna możliwość. Tymczasem, tego typu zajęcie, zwłaszcza dzięki internetowi, coraz częściej staje się realną możliwością, z którą można wiązać swoją przyszłość.

Warto przy tym zauważyć, że praca w domu, mimo że ma niezwykle dużo niepowtarzalnych zalet, ma również swoje wady. Za niezależność od szefa, nienormowane godziny pracy i brak konieczności dojazdu do firmy, płacimy stresem związanym z kontaktem z klientami, ale też brakiem stabilizacji finansowej.

Niestety, idealna praca nie istnieje i nawet internetowym freelancerom od czasu do czasu nudzi się projektowanie grafiki, czy pisanie artykułów na blogi lub portale internetowe. Kto wie, być może takich osób będzie coraz więcej, w miarę jak rozwijał się będzie internet. Tak, czy owak, jeśli praca w domu jest Twoim marzeniem, mogę Ci tylko życzyć powodzenia.