Praca w domu w teorii i praktyce

Praca przez Internet to dla wielu z nas marzenie, kojarzące się z niezależnością finansową i wolnością od szefa. Tego typu zajęcia mają niewątpliwie multum zalet, poczynając od nienormowanych godzin pracy, a na braku konieczności dojazdu do biura kończąc.


	143114447_50b007fff9

Z drugiej strony, taka praca to również wiele wyrzeczeń: za wolny czas płacimy stresem i nieraz koniecznością pracy do późnych godzin nocnych w obawie przez deadlinem. Faktem jest jednak, że nawet ludzie zdający sobie sprawę ze wszystkich niedogodności, chcą w takich przedsięwzięciach uczestniczyć.

W praktyce, praca w domu wymaga przede wszystkim samodyscypliny, którą trzeba sobie bezwzględnie narzucić i realizować plan. Nawet kiedy jesteśmy zdeterminowani, często pojawiają się problemy, a to z klientami, a to ze sprzętem, niemniej jednak, zazwyczaj praca w domu jest wyborem na tyle dobrym, że mało kto wraca na etat. Zresztą, wyobraź sobie że pracujesz cztery godziny dziennie w domu i zarabiasz tyle, ile zarabiasz teraz. Praca marzenie, nieprawdaż? Warto się tym tematem zainteresować, zwłaszcza jeśli Twoja praca Cię nudzi, albo chcesz coś w swoim życiu zmienić.