Praca przez internet

Praca w domu jest dla wielu z nas marzeniem pozornie nieosiągalnym, wymaga bowiem dobrej znajomości komputera, umiejętności ciężkiej pracy i wielkiej motywacji do samodzielnej pracy. Praca przez internet nie jest bowiem sielanką, a oszczędzony czas kupujemy w rzeczywistości za stres i zaangażowanie.


	143114447_50b007fff9

Pisząc na przykład artykuł na blogi, trzeba dzień w dzień dużo czytać, poszerzając swój zasób wiedzy i umiejętności pisania. Tego typu praca wymaga też samodyscypliny, często bowiem same deadline’y nie wystarczają i nie potrafimy się zmotywować.

Z drugiej strony, praca przez internet to wielka oszczędność czasu: niektórym z nas sam dojazd do pracy zajmuje ponad godzinę, a co dopiero powrót podczas szczytu komunikacyjnego? Pracując w domu przy komputerze tej nieprzyjemności sobie oszczędzamy, dotyka nas za to stres związany z poszukiwaniem klientów i zleceń, a także konieczność ciągłego bycia w kontakcie.

Praca w domu nie jest więc dla wszystkich. Wbrew pozorom, przeciętna praca na etacie, ze średnim wynagrodzeniem, nie jest wcale wyborem złym, często jest to rozwiązanie wygodniejsze i bardziej praktyczne.