Praca powinna sprawiać przyjemność!

Nie oszukujmy się, większość z nas nie cierpi swojej pracy i chciałoby ją czym prędzej zmienić i nic w tym dziwnego, skoro od dziesięciu czy piętnastu lat dzień w dzień robimy niemal to samo, wciąż słuchając kolejnych poleceń.


	143114447_50b007fff9

Trochę dziwnie, w kontekście do tego akapitu, wygląda tytuł tego artykułu, niemniej jednak, chciałbym tutaj poruszyć rolę czynników zewnętrznych, które potrafią sprawić, że nawet najnudniejsza praca może okazać się interesująca.

Najważniejsze jest oczywiście podejście, warto więc przede wszystkim wmówić sobie, że praca może sprawiać przyjemność. Niekoniecznie musimy przekonywać się, że to właśnie nasza praca jest odzwierciedleniem naszych najskrytszych marzeń, chodzi po prostu o przyznanie, że może być ona ciekawa.

Jeśli przebrniemy przez tą, jakże wymagającą fazę, będzie nam już o wiele prościej. Warto później korzystać z motywatorów i wszelkiego rodzaju urozmaiceń oraz obietnic wobec samego siebie. Wykorzystując te i inne metody sprawimy, że praca stanie się łatwiej znośna, a być może nawet ciekawa i inspirująca.