Pożyczone pieniądze – szansa, czy problem?

Większość z nas jest bardzo sceptycznie nastawiona do wszelkiego rodzaju kredytów i pożyczek, a w szczególności do popularnych chwilówek i pożyczania pieniędzy przez Internet. Warto jednak zauważyć, jak wiele udało się dzięki pożyczonym pieniądzom zrobić i jak wielu ludzi zdołało dzięki nim zrealizować swoje lub klientów marzenia.


	4189301060_b97514bca5

Kredyt bowiem nie zawsze zaciągany jest na dom, samochód, czy wakacje marzeń. Wydaje się, że nawet częściej niż na cele konsumpcyjne, pożycza się pieniądze na inwestycje, które dają szansę nie tylko kredytobiorcy, ale też jego pracownikom i rodzinie, więc gdyby nie relatywnie duże ryzyko, kredyt inwestycyjny miałby niemal same plusy.

Z drugiej strony, pożyczając pieniądze na zabawę, czy przyjemności, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile to nas kosztuje. Czy wiesz, że nawet telefon za złotówkę jest swego rodzaju pożyczką? Gdyby porównać wartość rynkową tego telefonu z pieniędzmi, które dorzucimy do abonamentu, prawdopodobnie okaże się, że do interesu dopłacamy. Mimo wszystko, pożyczki i kredyty są pewnego rodzaju szansą, trzeba tylko rozważnie z nich korzystać.