Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach

Nie zastanawiało Cię nigdy, skąd właściwie biorą się ludzie na konkretnych stronach internetowych? Co oni robili chwilę wcześniej? Jak właściwie się tam znaleźli i jak Ty możesz, w podobny sposób, skierować ich do swojej witryny?


	143114447_50b007fff9

Wszyscy oczywiście znamy wyszukiwarki i potrafimy z nich świetnie korzystać, zazwyczaj odnajdując dokładnie to, czego szukaliśmy. Większość internautów nie ma jednak zielonego pojęcia o tym, jak wyszukiwarki działają i dlaczego strona, która jest na pierwszym miejscu, jest tam, a nie gdzie indziej.

Wbrew pozorom duży wpływ na wyniki wyszukiwania mają ludzie i wcale nie są to pracownicy Google. Wręcz przeciwnie, największy wpływ mają tu firmy, których zadaniem jest pozycjonowanie stron. Czyli wypychanie ich w górę wyników wyszukiwania. Pozycjonowanie polega bowiem na optymalizacji stron internetowych i umieszczaniu linków do nich na innych witrynach. I właśnie tak to mniej więcej działa. Algorytmy jednak stale ewoluują, by doskonalić wyniki organiczne, dlatego seo staje się coraz trudniejsze, stając się zarazem branżą z lekka elitarną i trudną dla nowych przedsiębiorstw.