Pozycjonowanie stron internetowych

Nie trudno zgadnąć, czym zajmuje się firma pozycjonująca. Jej zadaniem jest podnoszenie stron internetowych klienta w wynikach wyszukiwania Google i innych wyszukiwarek. Firmy takie stosują dziesiątki metod, dzięki którym klienci osiągają to, czego oczekują.


	5454805481_2992ab259e

Generalnie, działania firmy seo opierają się na zdobywaniu linków pozycjonujących do stron klientów. Polega to przede wszystkim na zgłaszaniu witryn internetowych do popularnych katalogów stron, w których publikowany jest opis serwisu wraz z odnośnikiem do niego.
Inną popularną metodą jest dodawanie krótkich tekstów pozycjonujących do katalogów artykułów. Wiele portali umożliwia wymianę na zasadzie „ja wam daję treść, a wy mi link”. Zyskują na tym obie strony i obie strony są zazwyczaj zadowolone.

Kiedy pozycjonerzy wyczerpią tego możliwość używania tych metod, biorą się za budowanie zaplecza pozycjonerskiego, czyli małych powiązanych tematycznie witryn, na których umieszczane są li9nki do strony pozycjonowanej.

Linkowanie takiego zaplecza wygląda dokładnie tak samo, jak linkowanie strony głównej projektu: używa się katalogów, serwisów z artykułami, często linków ze stopki na różnych forach oraz komentarzy na blogach. Wszystko po to, by sprostać oczekiwaniom klienta.