Pozycjonowanie stron internetowych

Mało który internauta zdaje sobie sprawę, czym właściwie jest Google, nie mówiąc już o byciu na bieżąco ze zmianami, które ta firma wprowadza w popularnym mechanizmie wyszukiwania, z którego przecież wszyscy korzystamy.


	4576687797_afb9c3a0e6

Tymczasem, wyniki organiczne, które wyświetla nam wyszukiwarka, kiedy podamy jej interesujące nas hasło, nie są przypadkowe. Reguluje je dziesiątki, jeśli nie setki różnych czynników i algorytmów, włącznie z ewentualnymi interwencjami pracowników Google.

Na tym, bardzo wymagającym rynku, działają firmy seo, czyli pozycjonerzy. Na czym polega pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach? Otóż, Google przyjęło, że im więcej odnośników kieruje do pewnego serwisu, tym więcej ma on w sobie wartości dla odwiedzającego. Firmy pozycjonerskie zajmują się więc zdobywaniem tych linków, wykorzystując między innymi katalogi stron i własne witryny.

Nie jest to łatwy biznes, ale bardzo interesujący i tani, więc jeśli Cię to interesuje, możesz spróbować swoich sił nawet za darmo i bez ryzyka. Powodzenia!