Pozycjonowanie jako dochodowe hobby

Jeśli kiedykolwiek miałeś kontakt z biznesem w internecie, albo chociaż z budowaniem i administrowaniem stronami internetowymi, hasło „pozycjonowanie w wyszukiwarkach”, z pewnością nie jest Ci obce i nic dziwnego, w końcu pozycjonowanie to dla wielu webmasterów pierwszy krok na tym wielkim i niesamowicie ciekawym rynku.


	6355360253_30e095425d

Co ciekawe, pozycjonowanie samo w sobie nie jest ani trudne, ani drogie. Wielkie firmy w tej branży niemal nie istnieją, a konkurencja opiera się właściwie na efekcie skali, a nie innowacyjnych rozwiązaniach autorskich. Jest to w pewnym sensie paradoks, bo nie da się przecież ukryć, że pozycjonowanie jest biznesem nowych technologii.

Co z tego wynika? Otóż, pozycjonowanie można z powodzeniem traktować jako hobby i to nie byle jakie. Przede wszystkim, pozycjonowanie opiera się na rywalizacji z innymi, a każda rywalizacja jest ciekawa. Co więcej, w tej branży każdy może zwyciężać, a więc także i my. Wreszcie, można pozycjonowanie zaczynać od jednej strony, postawionej na darmowej witrynie i darmowym hostingu, jednocześnie nie mając kompletnie żadnej wiedzy o tym, jak działają wyszukiwarki. Nie wierzysz? Spróbuj, a na pewno Ci się spodoba.