Pozycjonowanie bloga

Pozycjonowanie, to w istocie jedna z niewielu zabójczo skutecznych form reklamy w Internecie. Pozycjonowanie działa tak dobrze przede wszystkim dlatego, że w ogóle nie wpisuje się w szablon typowej reklamy, czyli nie straszy migającym tekstem, głośnym narratorem, ani wyskakującym okienkiem. Wręcz przeciwnie, pozycjonowanie to reklama niezwykle subtelna.


	143114447_50b007fff9

Pozycjonowanie bloga jest subtelne jeszcze bardziej. Zwracając uwagę, że zazwyczaj działania takie wykonuje się samemu, zarówno linkowanie, jak i optymalizacja wyglądają jeszcze naturalniej. Odpowiedź na pytanie, od czego takie pozycjonowanie zacząć, należy rozpocząć od wytłumaczenia istoty samego SEO.

Otóż, generalnie rzecz biorąc, na samej górze są te witryny, które mają najwięcej linków przychodzących i właśnie na nich trzeba się skupić, katalogując i likując swojego bloga z różnych źródeł. Warto zwrócić uwagę na zadbane i specjalnie przygotowane, dla nowych stron, witryny umożliwiające pozostawienie linka. Dobrze działa też komentowanie popularnych blogów oraz ustawienie stopki na różnego rodzaju forach. Tak, czy owak, wszystko wyjdzie w praniu, więc powodzenia w pozycjonowaniu!