Połowa Polaków nie ma żadnych oszczędności

Nie do wiary, prawda? To znaczy, że całe pięćdziesiąt procent obywateli naszego pięknego kraju, jest w bardzo niebezpiecznej sytuacji, szczególnie w obliczu cięć, jakimi już wkrótce zaskoczą nas tak polscy, jak i europejscy politycy.


	5454805481_2992ab259e

A przecież to takie proste! Wystarczy odkładać 10 procent swoich miesięcznych dochodów, żeby nie musieć przejmować się kryzysami i nieprzewidzianymi sytuacjami. Szczególnie, że banki oferują nam dzisiaj nie tylko najprostsze instrumenty, jak konto osobiste, ale też lokaty, rachunki maklerskie, konta oszczędnościowe oraz fundusze inwestycyjne.

Najlepszym wyborem na początek, będzie z pewnością konto oszczędnościowe lub lokata bankowa. Jeśli nadal nie czujesz, że trzeba zacząć oszczędzać, wyobraź sobie siebie bez pracy przez 3 kolejne miesiące. Dasz radę tyle wytrzymać? Nie sądzę. Warto więc już teraz pomyśleć o wiecznie niepewnej przyszłości, póki jeszcze nie jest zbyt późno, zwłaszcza że nasi rządzący coraz częściej sięgają do naszych kieszeni w poszukiwaniu wdowich groszy.