Podstawowe zasady zarządzania pieniędzmi

Mniejsze lub większe, ale każdy z nas jakieś pieniądze ma. Niestety, bardzo często nie współgra to zupełnie ze stanem wiedzy o finansach i operowaniu nimi, co prowadzi między innymi do zadłużania się i kłopotów finansowych, pojawiających się wraz z końcem dobrej koniunktury.


	3660224332_8478705da7

Złota zasada, od której nie da się uciec, mówi nam, że nie powinniśmy wydawać więcej, niż zarabiamy. Wydaje się to oczywiste, ale jeśli nasze konto w banku staje się puste, pierwszymi słowami, które pojawiają się w głowie, są kredyt i pożyczka. Często nie mamy już wtedy wyjścia, bo ignorowaliśmy wcześniej zasadę następującą: Oszczędzaj jak najwięcej. Oczywiście, żadna skrajność nie jest dobra, ale konto oszczędnościowe wydaje się niemal obowiązkiem każdego, kto nie chce popaść w finansowe tarapaty.

Kolejna ważna zasada mówi, że pieniądze muszą być w ruchu. Warto o tym pamiętać, szczególnie jeśli mamy uskładaną całkiem pokaźną sumę i leży ona od lat, stopniowo tracąc wartość na rzecz inflacji. Były to 3 podstawowe zasady finansów osobistych. Mam nadzieję, że wam pomogłem.