Pierwsza pomoc. Czy warto wziąć udział w kursie?

Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy to niestety cecha bardzo rzadko spotykana. Po części ma to oczywiście związek z faktem, że większość z nas nigdy nie będzie miała okazji tego typu wiedzy wykazać w praktyce, ale mimo wszystko, warto się tym zainteresować i zapisywać się na szkolenia, bo kto wie, może będziemy mieli kiedyś okazję uratować komuś życie.


	4576687797_afb9c3a0e6

Przede wszystkim, takie szkolenia nie kosztują wiele, a potencjalny zysk z udziału w nich jest ogromny. Dziś wydaje się nam być może, że skoro do tej pory nie było okazji, to w przyszłości również taki kurs nam się nie przyda. Takie założenie może łatwo wprowadzić w błąd, bo kalkuluje się łatwo, a co będzie kiedy będziemy musieli udzielić komuś pierwszej pomocy, nie mając zaliczonego szkolenia z tej dziedziny?

Wiem, że większości z nas nawet nie chce się tematem zainteresować, no bo i po co? Warto jednak zauważyć, że nawet abstrahując od nieprawdopodobieństwa takiego zdarzenia, zaliczony kurs pierwszej pomocy dobrze wygląda zarówno w towarzystwie, jak i na papierze. Jeśli więc chcemy być postrzegani, jako osoby odpowiedzialne, skorzystajmy któregoś dnia z okazji, bo być może w przyszłości zdarzy nam się z nowo poznanych umiejętności skorzystać.