Oszczędzanie pieniędzy kluczem do bogactwa

Raz na jakiś, bliżej nieokreślony, okres czasu, media atakują nas reportażami i statystykami o finansowej indolencji narodu. Jednym z najpopularniejszych haseł stało się „ponad połowa Polaków nie ma żadnych oszczędności”.


	4576687797_afb9c3a0e6

Z pewnością wielkie znaczenie marketingowe owego sloganu ma zastosowana w nim aliteracja oraz łatwo wpadające w ucho słowo połowa, brzmiące jednocześnie dość alarmująco. Tak, czy owak, nikt z dziennikarzy nie pokusił się jeszcze, żeby w miejsce krytyki i statystyk, wyemitować materiał edukacyjny lub zachęcający do zainteresowania się sprawą swoich finansów. A jest się czego uczyć, bo pieniędzy przecież nigdy dość.

Praktycy i eksperci twierdzą, że podstawą równowagi finansowej i, jakby nie patrzeć, bogactwa, jest umiejętność sumiennego oszczędzania. Jak to robić? Wykorzystać mechanizmy, które oferują nam banki. Lokata albo konto oszczędnościowe, to z pewnością dobry wybór na dobry początek.

Każdy z tych instrumentów ma swoje zalety, ale też i wady, niemniej jednak są to najbardziej opłacalne rozwiązania dla osób, które boją się ryzyka, nie chcą jednak do końca życia bać się o swoje pieniądze. Warto więc już teraz zainteresować się przyszłością swoich finansów i zacząć oszczędzać pieniądze korzystając z takich instrumentów, jak lokata i konto oszczędnościowe.