O tym NIE wspominaj na stronie firmowej!

Przedsiębiorstwo, które nie istnieje w wyszukiwarce, nie istnieje wcale. Wprawdzie istnieją jeszcze branże, do których internet nie wtargnął z butami, ale przecież nie o nie nam chodzi, prawda?

Jednak samo posiadanie strony www to nie wszystko. Mało tego, nawet efektownie skonstruowana i dobrze wypromowana witryna na niewiele się zda, jeśli informacja na niej umieszczona nie będzie wystarczająco atrakcyjna i ciekawa dla potencjalnego klienta.


	4576687797_afb9c3a0e6

Problem w tym, że większość stron firmowych tworzone jest przez samych właścicieli, którzy być może znają się doskonale na prowadzeniu firmy, jednak ze zrozumiałych przyczyn nigdy nie mieli okazji nauczyć się tworzenia oferty reklamowej, dlatego też przeważająca większość witryn wręcz odstrasza klienta. Oto najpopularniejsze błędy:

  1. Nie mów, jacy jesteście wielcy – zamiast tego pochwal się opiniami innych. Tak naprawdę nie ma większego znaczenia, czy są one sfabrykowane, czy nie – istotne jest, aby wyglądały naturalnie.
  2. Nie mów, dlaczego macie tylu klientów – powiedz, dlaczego warto Was zatrudnić. W ten sposób nie tylko pochwalisz się doświadczeniem firmy, ale przede wszystkim nie wyjdziesz na zapatrzonego w siebie narcyza.
  3. Nie obiecuj zbyt dużo – lepiej udowodnij, że jesteś w stanie wykonać to, o co Cię poproszą. Tworzenie niezliczonej liczby promocji to nienajlepszy pomysł, zwłaszcza jeśli działasz lokalnie i nie masz ogromnej konkurencji.
  4. Nie porównuj się z innymi, ani słowa o konkurencji – przecież wiesz, jak wkurzające są reklamy, w których „zwykły proszek” zawsze przegrywa. Nie może więc być mowy o tym, że „inni” coś tam, a „my” jesteśmy lepsi.

Reasumując, jeśli chesz, aby Twoja firma wyglądała w sieci na profesjonalistów, którym warto powierzyć zlecenie, musisz umiejętnie operować słowem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynając profesjonalnego copywritera. Pamiętaj, że w sieci nawet malutka firma może wyglądać na korporację, o ile tylko strona www wygląda tak, jak powinna.