Największa zaleta konta w banku internetowym

Tradycyjne banki mają to do siebie, że chcąc nie chcąc, sporo nas kosztują. Muszą przecież utrzymać nie tylko tysiące pracowników we wszelkiego rodzaju oddziałach i placówkach, ale też zapłacić za wynajem pomieszczeń, nieruchomości i kupno sprzętu elektronicznego, nie mówiąc już o podatkach.


	5454805481_2992ab259e

Największa zaleta konta w banku internetowym jest więc prozaiczna – jest po prostu najtańsze, jak wszystko, co istnieje wyłącznie w Internecie. Mało tego – konto w tradycyjnym banku już nigdy nie będzie bardziej opłacalne, jak to w internetowym. Podobnie jest zresztą ze wszystkimi innymi instrumentami finansowymi, takimi jak lokata, czy konto oszczędnościowe.

Warto przy tym zauważyć, że w Internecie mamy nie tylko banki, ale też tak zwane portfele elektroniczne, nastawione głównie na zakupy przez sieć i do tego właśnie celu przystosowane. Można jednak trzymać tam oszczędności, co sprzyja dywersyfikacji, a więc – ich bezpieczeństwu.

Jeśli więc wahasz się nad nowym kontem osobistym, rozważ kandydaturę banków internetowych, a z pewnością nie pożałujesz i zwiążesz się z nimi na dłużej, czerpiąc z tego niemałe korzyści.