Muzyka w reklamach wideo

Jak wiele widziałeś w swoim życiu bezdźwięcznych reklam wideo? Założę się, że nawet jeśli takie, skazane na porażkę wideo, kiedykolwiek powstało, to dziś nikt już o nim nie pamięta i nie znajdziemy go nawet w nieprzebranych zasobach Youtube’a.


	5454805481_2992ab259e

Co więcej, warstwa audio w reklamach telewizyjnych i internetowych spełnia coraz istotniejszą rolę i powoli ewoluuje z  muzycznego akompaniamentu do kluczowego składnika, mającego niebagatelny wpływ na skuteczność kampanii reklamowej.

Co ciekawe, zmieniała się także i muzyka, która miała i nadal ma niebagatelny wpływ na odbiór reklam przez odbiorców, ponieważ wbrew pozorom, dobierając ścieżkę dźwiękową pod potencjalnych widzów danego wideo, można wielokrotnie zwiększyć ilość osób, do których w istocie trafi nasza kampania promocyjna.

Dla przykładu, jeśli reklamujemy gitary (ach, jakie to oczywiste) i podłożymy do spotu muzykę gitarową, już sama ścieżka dźwiękowa sprawi, że ludzie będą tą reklamę oglądać. Poza tym, odpowiednia muzyka może przekonać widza do oglądania nawet beznadziejnej reklamy.

Wybierając utwór, który podoba się widzom, możemy być pewni, że obejrzą oni spot reklamowy nawet pomimo jego miernej jakości.