Muzyka w reklamach telewizyjnych

Założę się, że jeszcze nigdy nie zdarzyło Ci się oglądać reklamy wideo, która byłaby z premedytacją pozbawiona dźwięku. To prawda, że minimalistyczna oprawa audio, potrafi zwrócić uwagę odbiorcy, zazwyczaj jednak reklama jest głośna i krzykliwa, a te przymiotniki nie mają związku z ciszą.


	6355360253_30e095425d

Co ciekawe, aby reklama została obejrzana, wcale nie musi być idealna. W zasadzie wystarczy jeden pozytywny aspekt, który zwróci nasza uwagę na te kilkanaście sekund. Idealnie sprawdza się tutaj muzyka, która potrafi uczynić z miernego wideo całkiem ciekawy film.

Każdy z nas ma swoją ulubioną piosenkę i wcale nie musi ona współgrać z teledyskiem, byśmy jej słuchali. Nie inaczej działa reklama. Wystarczy, że reżyser trafi z doborem muzyki, a fani tej konkretnej piosenki, będą tą reklamę oglądać bez względu na produkt, który jest promowany.

Co nie oznacza oczywiście ignorancji wobec reklamy, bo świadoma rezygnacja z treści wideo, wcale nie przekonuje naszej podświadomości, która produkt ten zapamięta i skojarzy go z dobrą muzyką, dzięki czemu będziemy kupować właśnie to, a nie tamto mleko, czy też proszek do prania.