Marzenia na kredyt – czy warto?

Nie oszukujmy się, większość z nas nigdy nie osiągnie wymarzonego bogactwa i wolności finansowej, przynajmniej nie do chwili, kiedy na spełnianie szalonych marzeń będzie już zbyt późno. Niezależnie od tego, jak wiele cudownych książek z sukcesem w tytule przeczytasz, jeśli nie masz szczęścia, pieniędzy w Twoim portfelu będzie zawsze za mało.


	5454805481_2992ab259e

Szczęście w nieszczęściu, że pieniądze można nie tylko zarabiać i oszczędzać, ale też pożyczać. Fakt, że jest to niezwykle kontrowersyjny temat, jednak nierzadko jest to jedyna szansa na realizację marzeń i celów, które muszą lub powinny być zrealizowane jak najszybciej.

Na pytanie, czy warto, każdy powinien odpowiedzieć sobie na własną rękę, bo pożyczka lub kredyt, to mimo wszystko pewnego rodzaju zobowiązanie i ogromne ryzyko, szczególnie jeżeli z założenia akceptujemy stratę pewnej kwoty pieniędzy. Jakby nie patrzeć, każdy z nas ma jakieś marzenia, czasem jedyną szansą na cudowne wakacje albo własne mieszkanie, są pieniądze pożyczone z banku. I nie ważne czy będzie to chwilówka, czy hipoteka, kredyt to zawsze odpowiedzialność i ryzyko, pamiętaj o tym.