Marketing wirusowy

Nowe technologie i marketing, to branże rozwijające się tak szybko, że często powstają wewnątrz nich nowe pojęcia, które nazywają istniejące już od wieków mechanizmy. Dokładnie tak stało się z pojęciem marketingu wirusowego, który jako reklama, jest z pewnością najefektywniejszą formą zdobywania klientów.


	143114447_50b007fff9

Wszystko dlatego, że marketing wirusowy istnieje na Ziemi od setek las, polega bowiem na wzajemnym polecaniu sobie produktów. Wraz z rozwojem Internetu, zjawisko to zyskało nową nazwę i nową jakość, bo reklama nie znosi stagnacji i monotonii. Dlatego właśnie warto z tego wynalazku korzystać. Jak to robić?

Marketing wirusowy uprawia się w sieci przede wszystkim na forach, blogach i Facebooku. Są to potężne narzędzia, na których nic nie działa tak skutecznie, jak subtelna reklama oparta na poleceniu. Zwłaszcza, kiedy staramy się o produkcie powiedzieć jak najmniej i jak najbardziej tajemniczo, a sama promocja jest ciekawa i zwraca na siebie uwagę. Tworząc kolejną kampanię reklamową, zwróć więc uwagę na opcje związane z marketingiem wirusowym, bo jest to najlepsza forma promocji udanych, acz niemających zaplecza firm lub produktów.