Lokata vs konto oszczędnościowe

Jeśli posiadasz jakiekolwiek oszczędności, to już możesz uważać się za osobę bardziej zorganizowaną finansowo, niż ponad połowa dorosłych Polaków. Jednak samo oszczędzanie nie wystarczy, potrzebne są nam bowiem odpowiednie instrumenty finansowe, dzięki którym oszczędzanie stanie się skuteczne.


	5454805481_2992ab259e

Podstawą jest posiadanie takich rachunków, jak lokata bankowa oraz konto oszczędnościowe. Pytanie która z tych opcji jest lepsza, jest często retoryczne, bowiem mało komu chce się zamykać jedną pozycję, aby otworzyć drugą. Najlepiej jest korzystać z wielu rachunków odpowiednio rozkładając nasze oszczędności, co zagwarantuje z jednej strony bezpieczeństwo, a z drugiej – swobodę dysponowania pieniędzmi.

Reasumując, nie da się powiedzieć, które z tych rozwiązań jest lepsze. Zarówno lokata bankowa, jak i konto oszczędnościowe mają swoje zalety, a bardzo wiele zależy od konkretnej sytuacji, w której się znajdziemy, jednak wybierając opcję dla siebie, warto kierować się przede wszystkim wysokością oprocentowania.