Lokata i konto oszczędnościowe – co wybrać?

Nie da się żyć spokojnie i bez stresu nie mając ani grosza oszczędności i im szybciej sobie to uświadomimy, tym lepiej nie tylko dla naszego portfela ale też dla naszej głowy, duszy, ciała i wszystkiego, co możemy sobie wyobrazić. Gdyby bohaterowie filmów wiedzieli o tym, nigdy nie musieliby pożyczać pieniędzy od gangsterów, a potem uciekać przed nimi szukając czegokolwiek, co mogłoby ich uratować. Prawdziwe życie jest na szczęście wolne od tego typu niebezpieczeństw, oszczędzanie może nas jednak uwolnić przed innymi, nie mniej stresującymi i strasznymi. Pytanie techniczne brzmi, który mechanizm wybrać?


	6355360253_30e095425d

Lokata i konto oszczędnościowe, to instrumenty niezwykle podobne i coraz bardziej się do siebie upodobniające. Zwróćmy uwagę choćby na mechanizm działania lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek – jest to bez wątpienia krok naprzód w kierunku działania konta oszczędnościowego.

Zasadnicza różnica, polega na dostępie do pieniędzy, a co za tym idzie, na różnicy w oprocentowaniu. Z konta oszczędnościowego pieniądze możemy podjąć kiedy chcemy, zazwyczaj bez utraty odsetek. Lokata często nie daje nam takiej możliwości, oferując w zamian większe oprocentowanie. Pytanie co wybrać, jest więc otwarte i każdy musi odpowiedzieć na nie samodzielnie.