Kredyty i pożyczki

Pożyczanie pieniędzy to temat w istocie kontrowersyjny. Kontrowersyjny do tego stopnia, że ciężko się z o tym rozmawia nawet z najbliższymi, a może zwłaszcza z nimi. Ma to poniekąd związek z naszym wychowaniem i brakiem edukacji finansowej we wczesnych latach życia. Znasz pewnie opinie swoich dziadków i rodziców, że „nie rozmawia się o pieniądzach przy obiedzie”, a najlepiej w ogóle. Bo pieniądze mają być, a jak ich nie będzie, to wtedy będziemy się zastanawiać.


	3660224332_8478705da7

Tymczasem, ich jest zawsze za mało, bo wynika to z ludzkiej natury – każdy chce być wciąż lepszy, bogatszy, piękniejszy. Oczywiście najlepsze pieniądze, to pieniądze zapracowane i zaoszczędzone, niektórzy jednak są na tyle kreatywni, że potrafią operować pieniędzmi pożyczonymi.

Dla niektórych bowiem, kredyt i pożyczka to synonimy zbyt dużego ryzyka, inni widzą w tym szansę na sukces biznesowy i prywatny. Nie sposób przyznać racji którejś ze stron, można jedynie stwierdzić, że kredyty i pożyczki są pewną drogą do bogactwa, nie są jednak idealnym wyborem dla wszystkich, jest to bowiem droga trudna i wymagająca umiejętności i mocnych nerwów.