Kredyt kredytowi nie równy

Współczesny rynek finansowy pełny jest ofert, promocji i nachalnej reklamy. Nikogo z nas nie dziwi już, że maile od banków bez problemu przebijają się przez filtry antyspamowe, a zaledwie jedna na dziesięć ulotek nie dotyczy kredytów. Z drugiej strony popyt rodzi podaż, więc zarówno ilość ofert, jak i ilość reklam wynika bezpośrednio z zainteresowania produktami.


	5454805481_2992ab259e

Nie od dziś mówi się, także w mediach, że Polacy żyją ponad stan. Nic w tym dziwnego, w końcu naturalnym jest, że każdy z nas stara się z roku na rok podnosić swój standard życia, a skoro władający naszym krajem nam tego nie ułatwiają, nie pozostaje nam nic innego, niż folgować sobie różnego rodzaju kredytami i pożyczkami.

Popularność kredytów wynika również z ich dostępności. Niby od czasu do czasu jesteśmy straszeni, że o kredyt hipoteczny jest i będzie coraz trudniej, a ceny nieruchomości nie napawają optymizmem, niemniej jednak jeszcze nigdy w historii pożyczanie pieniędzy nie było tak proste, jak dziś. W końcu nawet nie potrafiąc udokumentować swoich dochodów możemy bez problemu wziąć pożyczkę na dowód w jednym z tysięcy oddziałów różnych instytucji finansowych w całej Polsce.

Warto podkreślić, że w najbliższej przyszłości czekają nas jeszcze masowe promocje za zaciąganie kredytów przez internet, co już dziś możemy obserwować na przykładzie kart kredytowych, które oferują różnego rodzaju ułatwienia i zwroty kosztów za zakupy przez internet.

Niestety, niewiele wskazuje na to, aby rynek finansowo-kredytowy miał zmienić się na lepsze. Nie ma wprawdzie powodów do narzekania, nie zaszkodziłoby jednak nam, klientom, jeśli oprocentowania i raty spadłyby nieco w przeciągu kolejnych lat.

Prawda jest jednak taka, że dostępne dla nas oferty są stosunkowo atrakcyjne, a chociaż do ideału brakuje im sporo, nie ma powodów do narzekania. Wszak zawsze może być gorzej i znając możliwości władających tym państwem, jeszcze nic straconego i z pewnością może być zarówno gorzej, jak i drożej.

Tak czy inaczej, pośród setek nieatrakcyjnych ofert można znaleźć również ciekawe i tanie, zwłaszcza jeśli potrafimy poruszać się wśród promocji i ofert specjalnych. Doskonałym przykładem mogą być między innymi kredyty wakacyjne, za które zapłacimy dopiero na długo po powrocie z urlopu, dzięki czemu będziemy mogli wypoczywać wygodnie i swobodnie, nie przejmując się kosztami.

Jakkolwiek patrzeć, Polacy bardzo wiele kupują na kredyt i nie chodzi tu wyłącznie o nieruchomości, bo to sprawa niemal oczywista. Szalenie popularne są samochody w leasingu, ale i wspomniane kredyty wakacyjne stają się coraz powszechniejsze. Do tego dochodzą jeszcze oczywiście typowe kredyty gotówkowe na drobne zakupy i już mamy pełny obraz polskiego rynku finansowo-kredytowego.

Reasumując, jeśli brakuje Ci gotówki, z pewnością nie będziesz mieć absolutnie żadnego problemu z zaciągnięciem kredytu lub pożyczki. To, czy tak szeroka dostępność kredytów jest zjawiskiem pozytywnym, to spora kontrowersja, niemniej jednak każdy z nas może z nich korzystać w całkowicie dowolny sposób.