Kredyt hipoteczny? Tak, ale w jakiej walucie?

Własny dom lub mieszkanie to dla wielu z nas tylko niespełnione marzenie. Na szczęście, pieniądze można zdobyć na wiele sposobów, między innymi biorąc kredyt hipoteczny. Jednak, nawet jeśli zdecydujemy się na kredyt, musimy podjąć jeszcze wiele ważnych decyzji, między innymi tą dotyczącą waluty, w której zaciągniemy kredyt.

Nawet biorąc pod uwagę ubiegłoroczny skok ceny franka szwajcarskiego i euro w stosunku do złotówki, ceny kredytów walutowych nadal są o wiele bardziej atrakcyjne, niż tych branych w złotówkach. Co prawda, kredyt walutowy, a zwłaszcza tak wielkie zobowiązanie jak kredyt hipoteczny, to duże ryzyko, jest jednak o co grać.

Z drugiej strony, kredyt w obcej walucie nie jest ofertą dla wszystkich. Formalności są tutaj nieco rozciągnięte, każdy bank liczy zdolność kredytową w nieco inny sposób, a wymagania dotyczące naszej zamożności również są często zróżnicowane. Niemniej jednak, warto się tym tematem zainteresować, bo bez względu na sumę, na jaką chcemy się zadłużyć, kredyt walutowy może być opcją niezwykle opłacalną, nawet w przypadku agresywnego kryzysu na rynkach światowych.