Kontrowersyjność w reklamie

Promocja własnej działalności, czy to internetowej, czy naziemnej, nieodłącznie wiąże się z szukaniem klientów i dbaniem o nich. Bez klientów nie ma ani działalności, ani biznesu, a szukanie ich to jedno z najtrudniejszych i najbardziej wymagających działań, jakie może sobie wyobrazić przedsiębiorca.


	5454805481_2992ab259e

Między innymi dlatego reklama dopuszcza zarówno zagrania nieetyczne, jak i nieczyste. Reklama bowiem rządzi się swoimi prawami, często nawet jest jeszcze bardziej bezwzględna, niż sama rywalizacja między konkurentami.

Właśnie dlatego reklama jest tak często kontrowersyjna, musi bowiem nie tylko zwracać uwagę potencjalnego klienta, ale też wręcz zmuszać ich do uwagi wobec nowego produktu lub usługi. Promocja poprzez kontrowersyjność może być wobec tego najlepszym rozwiązaniem między innymi w przypadku produktów nowych i nieznanych, które dopiero na rynek wchodzą.

Sami zresztą wiemy, jak wiele szumu zrobiła wokół siebie sieć supermarketów elektronicznych, kiedy tylko pojawiła się na rynku ze swoimi czerwonymi plakatami. Nawet sceptycy i wrogowie tej formy musieli przyznać jej rację, że reklama ta była skuteczna do bólu.