Konto osobiste vs portfel elektroniczny

Banki, ich usługi i reklamy, towarzyszą nam od rana do wieczora, a często nawet w nocy, czy nad ranem, szczególnie jeśli mamy na głowie kredyt lub pożyczkę, której raty sięgają sufitu, jednocześnie co rusz spadając nam na głowę.


	5454805481_2992ab259e

Całe to zamieszanie wynika z prostej zależności, według której poziom życia rośnie nie z powodu coraz większej sumy pieniędzy, ale coraz szybszego ich przepływu. Nie dziwi więc fakt, że przelewów dokonywać musimy niemal codziennie, stale płacąc rachunki, korzystając z kart kredytowych i robiąc zakupy.

Razem z wielkością rynku, rośnie też liczba potencjalnych usługodawców i tak dochodzimy do tematu dnia, czyli pojedynku pomiędzy kontem bankowym, a portfelem elektronicznym. Konto osobiste ma to do siebie, że jest jak na razie o wiele bardziej popularne, służy bowiem głównie do robienia zakupów. Portfel elektroniczny działa na tej samej zasadzie, ograniczony jest jednak do strefy Internetu. Przynajmniej na razie.

Różnice leżą jednak nie tylko w celu, do którego oba produkty mogą być wykorzystywane. Jest ich o wiele więcej, a kończą się na różnej cenie świadczonych usług i kraju, gdzie zarejestrowana jest spółka, wybór jest więc sprawą indywidualną.