Kilka słów o wartości pożyczonych pieniędzy

Kredyt, poza tym że jest bardzo poważnym przedsięwzięciem, które niekiedy związuje człowieka z bankiem na kilkadziesiąt lat, jest w teorii zwykłą usługą, taką jak mycie samochodu, czy strzyżenie włosów. Z uwagi na to, że jest to sprawa tak istotna, kredyt zyskał w umysłach ludzkich specjalne, uprzywilejowane miejsce.


	4576687797_afb9c3a0e6

Niemnie jednak, nadal mówimy tutaj wyłącznie o pożyczonych pieniądzach i nie różni się to zasadniczo niczym, od długu u znajomych, czy też rodziny. Co ciekawe, pożyczone pieniądze, bez znaczenia czy zostały wzięte na kredyt, mogą mieć dwojaką wartość.

Jeśli dwojaką, to większość z Was pewnie domyśla się, że albo dodatnią albo ujemną. Kredyt bowiem kosztuje i niemal każda forma pożyczki niesie za sobą oprocentowanie, czyli cenę takiej usługi. Tak, czy inaczej, okazuje się, że w zależności od naszych umiejętności finansowych, możemy na pożyczonych pieniądzach stracić lub też zarobić.

Zależy to przede wszystkim od tego, czy mamy plan działania oraz od tego, na co pieniądze zostaną przeznaczone. Jeśli na przykład weźmiemy kredyt na inwestycję, prawdopodobnie on nam się zwróci, jeśli natomiast zapożyczymy się na wakacje, wartość będzie ujemna.