Kilka słów o SEO

Pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach to, wydawałoby się, zaledwie jedna z alternatywnych form reklamy w internecie, tymczasem skuteczność tego rozwiązania sprawia, że jest to zdecydowanie najciekawsza ze wszystkich dostępnych opcji, które można w ogóle skatalogować i opisać.


	3660224332_8478705da7

Największą zaletą SEO jest to, że w ogóle nie przypomina przeciętnej reklamy. W ogóle samo słowo reklama często kojarzy się jednoznacznie ze spotem wideo, ale niemal nigdy z pewnego rodzaju alternatywnym działaniem. Jakkolwiek patrzeć, niewiele osób w ogóle zdaje sobie sprawę z tego, że pozycjonowanie istnieje, nie mówiąc już o tym, aby w jakikolwiek sposób świadomie unikać tej reklamy.

Przeciwnie, ludzie zdecydowanie ufają wyszukiwarkom i właśnie dlatego pierwsze miejsce w wynikach wyszukiwania jest zdecydowanie bardziej wartościowe, niż wykupione miejsce premiowane na żółtym tle. Innymi słowy, pozycjonowanie to bardzo ciekawa alternatywa, a może nawet podstawa reklamy w sieci, bez którego Internet wyglądałby inaczej.