Kiedy warto założyć firmę?

Masz pomysł, ale nie jesteś pewny, czy uda Ci się go zrealizować? A może po prostu masz już dosyć pracy na czyjeś bogactwo? Jeśli tak, być może powinieneś zastanowić się nad założeniem własnego przedsiębiorstwa, szczególnie że wbrew pozorom jest to współcześnie stosunkowo łatwe i wygodne.


	4576687797_afb9c3a0e6

Największym problemem początkujących przedsiębiorców są oczywiście wysokie koszta wynikające z opodatkowania. Istnieje jednak kilka sposobów na obejście tych przepisów, a jednym z nich jest otworzenie firmy poza granicami Polski. Jednak to nie rozwiązuje innego problemu, czyli terminu startu działalności. W końcu dla większości z nas otworzenie firmy wiąże się z porzuceniem dawnego stanowiska, do którego można się jednak przyzwyczaić.

Reasumując, trudno powiedzieć kiedy powinno się zakładać pierwszą firmę, pewne jest natomiast, że nie można tego robić w ciemno, bez przeanalizowania własnych możliwości i mocnych stron. W końcu prowadzenie nawet najmniejszego przedsiębiorstwa wymaga ogromnej ilości czasu i determinacji.