Kiedy warto wziąć kredyt?

Dla większości z nas, najważniejszy materialny cel w życiu, to własny dom lub mieszkanie. Niestety, mimo wciąż niezahamowanego rozwoju gospodarczego, większość z nas nie może pozwolić sobie na zebranie potrzebnej kwoty pieniędzy. Wtedy idealnym rozwiązaniem wydaje się pożyczka.


	6355360253_30e095425d

Kredyt hipoteczny, to taki instrument, który z pozoru wygląda niegroźnie. Spłata rozłożona jest na dziesiątki lat, więc wysokość raty nie budzi w oczach klienta przerażenia. Do takiego kredytu zachęcać raczej nie trzeba, bo ludzie doskonale zdają sobie sprawę, że odłożenie tak ogromnej kwoty z własnych zarobków jest niemal niemożliwe.

Mamy więc sytuacje, w których kredyt jest jednym z niewielu możliwych rozwiązań, jednak w dziesiątkach innych, otwiera się przed nami cały wachlarz możliwości. Na przykład, dość często zaciągamy pożyczki na organizację pierwszej komunii dziecka, a wtedy rozwiązań jest co najmniej kilka. Niewątpliwie, warto pomyśleć o tym wcześniej, odłożyć pieniądze i zaoszczędzić na oprocentowaniu, ale nie jest to wcale proste.

Generalnie, kredyty konsumpcyjne są złe, kredyty inwestycyjne – nie całkiem. Warto kierować się tą zasadą zarówno w domu, jak i w firmie czy każdym innym aspekcie działalności.