Kiedy warto wziąć kredyt?

Pieniądze zazwyczaj wiążą się z ryzykiem i poniekąd dlatego, wszystkie tematy związane z finansami, to tematy kontrowersyjne. Nie inaczej jest z pożyczaniem pieniędzy, zarówno poprzez kredyt czy pożyczkę, jak i od znajomych lub rodziny.


	4576687797_afb9c3a0e6

Już od dziecka uczy się nas, że o pieniądzach nie rozmawia się przy obiedzie, ani z babcią na imieninach, bo to niegrzeczne. Trudno więc spodziewać się po dorosłych osobach, że będą bez oporów konsultować z innymi swoje decyzje w sprawach finansowych.

Między innymi dlatego, kredyt zawsze wiąże się z ryzykiem podjęcia błędnej, nieprzeanalizowanej uprzednio decyzji. Co więcej, często dopiero po podpisaniu umowy, okazuje się że można było wziąć kredyt tańszy i bezpieczniejszy, wystarczyło zapytać znajomego lub wyszukiwarkę.

Kredyt jest trudnym zobowiązaniem, czasem jednak pozwala odbić się od dna lub wyrwać się z impasu. Warto więc wziąć kredyt zawsze wtedy, kiedy realizujemy dochodowe przedsięwzięcie, brakuje nam jednak efektu skali. W takich wypadkach zawsze warto wziąć kredyt. W innych – trzeba dokładnie przeanalizować sytuację i być może również okaże się, że kredyt to rozwiązanie najlepsze.