Kiedy warto wziąć kredyt?

Pożyczone pieniądze, to bez względu na sytuację, nie tylko kłopot finansowy, ale też psychiczny dyskomfort, wynikający poniekąd z przeświadczenia, że sami nie potrafiliśmy sobie poradzić. Z drugiej strony, kredyty i pożyczki mają przecież bardzo wiele zalet, dla których warto czasem zaryzykować i podjąć wyzwanie, nieprawdaż?


	4576687797_afb9c3a0e6

Kredyt można wziąć zarówno w celu konsumpcyjnym, jak i inwestycyjnym i chociaż obie formy są dość kontrowersyjne, obie mogą być opłacalne, muszą jednak spełnić pewne warunki. Dla przykładu, opłacalny kredyt konsumpcyjny, to pożyczka na wakacje, które postawią nas na nogi i przygotują do wytężonej pracy, którą nadrobimy koszty marży banku.

Jeśli mowa o kredytach na inwestycje, warto je brać zawsze, o ile zysk jest wartością realną, a plan działania jest przemyślany. Głęboko wierzę bowiem, że wiedza jest o wiele więcej warta, niż się wydaje, jeśli więc nawet poniesiemy stratę materialną, ale w głowie zostanie nam doświadczenie, może ono być zalążkiem sukcesu. Mówi się przecież, że bankrut jest lepszy od bezrobotnego, bo skoro zbankrutował, to wcześniej potrafił się dorobić.