Jakiej reklamy unikać?

W czasach internetu, kiedy każdy biznes kręci się szybko i wymaga stałego wyszukiwania nowych klientów, reklama jest nieodłączną częścią każdego produktu. Klientów bowiem zawsze jest za mało, można to jednak zmienić, na przykład stosując pozycjonowanie w wyszukiwarkach.


	3660224332_8478705da7

Pozycjonowanie stron jest jednym z wielu sposobów na reklamę w internecie. Dla nas najważniejsze jest to, że pozycjonowanie działa. Reklama nie jest jednak dziedziną łatwą i wiele z jej form wcale nie zachęca klientów.

Jest tak na przykład w przypadku wielkich reklam pop-up, wyskakujących na internautę z zaskoczenia i niedających się zamknąć. Reklama taka jest zbyt nachalna, żeby wzbudzić zainteresowanie. Wbrew pozorom, najlepiej działa reklama dyskretna, udająca wartościową treść.

Z uwagi na to, że reklama ma za zadanie zdobycie klientów, nachalne i nieudane reklamy trzeba odrzucić na rzecz działających, takich jak pozycjonowanie w wyszukiwarkach. Pamiętaj, że reklama jest dla Twojej firmy wszystkim i bez niej nie będziesz mieć klientów, a więc i pieniędzy. Inwestycja w proces, który nazywa się reklama, jest więc inwestycją najlepszą z możliwych.