Jak uniknąć tarapatów finansowych?

Kryzys, czy nie kryzys, pieniędzy zawsze jest i będzie za mało. Podziwiam i zazdroszczę tym, którzy się z tym zdaniem nie zgodzą, ale artykuł ten kieruję mimo wszystko do osób, którym funduszy od zawsze brakuje.


	6355360253_30e095425d

Kłopoty i problemy związane z pieniędzmi, prędzej czy później doświadczą niemal każdego, by w mniejszym lub większym stopniu doprowadzić go do irytacji i złego samopoczucia, ściśle związanego ze stałym stresem i niesłabnącym niepokojem.

Na szczęście, prawdopodobieństwo pojawienia się na naszej drodze kłopotów można sukcesywnie redukować, dbając o stan domowego budżetu i regularne oszczędzanie. Jak to zrobić? Pierwszym krokiem powinna być budowa funduszu awaryjnego, czyli oszczędzenie i stałe utrzymywanie pewnej kwoty pieniędzy, zazwyczaj wynoszącej równowartość trzymiesięcznych dochodów.

Możesz mi wierzyć, że człowiek zaradny potrafi w trzy miesiące zrobić naprawdę wiele, więc mając w zanadrzu taki fundusz, możesz czuć się bezpiecznie i swobodnie zarządzać ryzykiem zarówno inwestycyjnym, jak i zawodowym, mając pewność, że w razie pomyłki uratuje Cię konto oszczędnościowe lub lokata z funduszem awaryjnym.