Jak sprawić, by praca sprawiała przyjemność?

Niestety, większość z nas pracuje, bo musi zarabiać pieniądze. Przykro to przyznać, ale jest to motywacja zdecydowanej większości ludzi aktywnych zawodowo w całym naszym pięknym kraju. Tymczasem, praca może być przecież satysfakcjonująca, nawet jeśli nie jest to praca naszych marzeń.


	3660224332_8478705da7

Najprostszy sposób, by praca sprawiała przyjemność, to zainaugurowanie w niej pewnego rodzaju współzawodnictwa. Każdy przecież lubi wygrywać i jest to uczucie znacząco naturalne, które dotyczy właściwie każdego człowieka, dzięki czemu jesteśmy pewni że będzie to działać także wobec nas.

Poza tym, dobrym pomysłem jest stawianie sobie celów połączone z obiecywaniem sobie nagród za ich realizację. Nagrody wcale nie muszą być wielkie i poważne, dobra praca może być wynagrodzona na przykład poprzez wyjście do kina albo jedzenie na mieście.

Generalnie rzecz biorąc, najlepsza praca rodzi się wtedy, kiedy sprawia nam przyjemność. Nie jest to co prawda proste, można jednak osiągnąć taki stan, umiejętnie dbając o swoją motywację do działania. Tak, czy owak, praca nie musi być ciężka. Wręcz przeciwnie – może sprawiać przyjemność.