Jak promować stronę internetową?

Reklama w internecie to branża nie tylko niezwykle dynamiczna, ale też bardzo w swojej istocie ciekawa. Wyjątkowo silny jest między innymi związek techniki reklamy z psychologią ludzkich zachowań, dlatego agencje marketingowe potrzebują pracowników z różnym wykształceniem.


	4576687797_afb9c3a0e6

Wróćmy do tematu. Promocja strony internetowej jest więc zadaniem trudnym, ale bardzo interesującym, zwłaszcza że do naszej dyspozycji jest tak wiele różnych narzędzi i mechanizmów, z których z powodzeniem możemy korzystać.

Warto wiedzieć, że najlepsza reklama to ta, której nie widać. Innymi słowy, jeśli coś nie wygląda zupełnie jak reklama, ma dwa razy większe szanse na przekonanie potencjalnego klienta. Ludzie doskonale bowiem wiedzą, jak wygląda promocja i na jakiej zasadzie działa wyprzedaż, więc takie oferty nie za bardzo ich interesują.

Podoba im się na przykład pozycjonowanie, a w zasadzie pierwsze miejsce w wynikach wyszukiwania. Tutaj nie występuje syndrom awersji i nikt nie widzi reklamy w byciu na samej górze w Google. Nic w tym dziwnego, przecież to wcale jak reklama nie wygląda, a przynajmniej nie jak typowa reklama. Pamiętaj o tym, kiedy będziesz promować swój nowy produkt.