Jak pracować mniej, a zarabiać więcej?

Praca sama w sobie, to temat równie obszerny, co ciekawy. Często, zwłaszcza w rozmowach towarzyskich, dyskutujemy wspólnie z przyjaciółmi o naszych marzeniach zawodowych i ostatnich wyzwaniach, najczęściej jednak rozmowa powoli kieruje się w stronę pytania „jak pracować mniej”. No właśnie, jak?


	3660224332_8478705da7

Przede wszystkim warto wiedzieć, że ciężka praca, to nie jedyny czynnik sukcesu. Oprócz tego, że praca powinna być ciężka i ambitna, żeby być udana i sukcesywna, musi być mądra. Mądra przynajmniej na tyle, by była mądrzejsza ok konkurencji.

Praca jest bowiem nie celem, a środkiem do lepszego życia. Chyba, że pracujemy robiąc dokładnie to, co sobie wymarzyliśmy, takich osób jest niestety bardzo niewiele. A więc, żeby pracować mniej, a zarabiać więcej, trzeba to robić mądrze. Praca powinna być więc zarówno efektywna, jak i dobrze zorganizowana, wtedy wszystko będzie nam przychodzić łato i przyjemnie, a przelewy z pensją lub rachunkami będą przychodzić często i z ochotą. Poza tym, jeśli nasza praca będzie pełna pasji, będzie sprawiać nam przyjemność, zwłaszcza że będziemy zostawiać w tyle konkurencję.